Karşıtların bilgeliği

Karşı koy ve onu daha da güçlendireceksin. Ona yer verin ve onu zayıflatacaksınız.
Bir Medyum

eski Çin filozofları ve Batı okültistleri, doğada çok meraklı bir fenomen belirttiler: koşullar doğruysa, belirli bir kuvvet/hareket aşırı itildiğinde, tersinde dönüşmeye başlar.

karsitlarin-bilgeligi
Yin-Yang – Karşıtların Bilgeliği

Yukarıdaki sembolde, Yang (beyaz) maksimumda ve tersi olduğunda Yin (siyah) nasıl başlar. Rüzgar bir uçağa karşı ne kadar güçlü olursa, o kadar çabuk çıkar.

Bu deseni hayatımızın birçok alanında görüyoruz:
daha belirli bir hareketi direndi, güçleniyor.
daha fazla olarak belirli bir enerji sağlar,daha fazla yardım alırlar.
yeni bir fikre karşı çıkıyor, güçleniyor; görmezden geldiği zaman, kayboluyor.
kendinize bol rahatlık verin ve tembel olun; durumunuz hakkında rahatsız olun ve üretken olun.
tüm gücünüzden fazla güce sahip olan bir kişiden nefret edin ve hayal ettiğinizden daha ona/sevdiğinize daha yakınsınız
en katı diyeti %100 sertlik ile tutun ve yakında diğer tarafa kırın ve arzularınızı bastırın ve orantısız boyutlara kadar büyürler; onlara şımartın ve sonunda onlardan bıkacaksınız Çarmıha gerilme olmadan İsa ne olurdu? Terör Savaşı olmadan ABD Ordusu? Yoksulluk olmadan kapitalizm? Hayal kırıklığı olmadan arzu?

Siz kariyer, sosyal hareketler, siyaset, sevgi ve pazarlama bu gizemli ilke çalışmalarını gördünüz. Çok kişiyle tanıştınız. Kalbinize çok yakın bir fikir sahibi olan kişilerle hayatınızı devam ettirdiniz, vakit harcadınız. Bazen zararlı bazen karlı çıktınız.

Peki bunu pratikte nasıl uygularsınız? Hayatınızdaki güçleri ustaca yöneterek.
Egzersiz yapın ve hocalara danışın.

Belirli bir enerjiyi hayatınızda tutmak istediğinizde, maksimum potansiyelde kalmasına izin vermeyin . Direnişle tanışın. BU direnişi nasıl yönettiğinizi öğrenin ve kendinizi geliştirin. Eğer egzersiz rutin tutmak istiyorsanız, örneğin, motivasyon sağlamak daha az egzersiz yapmak, bu yüzden yıpranmış vücudunuz olur. Her gün bir saat meditasyon yapmak isterseniz, kırk dakika uygulayın. 1 hafta boyunca devam ettirin.

Bu şekilde daha uzun ve daha sürdürülebilir hale “enerji dalgası” düzleştirmek”. Açlığı canlı tutuyorsun. Az yemek yiyin.

Belirli bir enerjiyi veya hareketi tüketmek istediğinizde , artık alamadığınız kadardan fazlasını dışarı itin. İsa Aleyhisselam “kötülüğe karşı koy”dedi. Belki de sadece zararsızlığın erdeminden bahsetmekle kalmadı, aynı zamanda daha derin bir ilke mi öğretiyordu?

“Kötülük” ilk günlerinde olduğunda, kökünde söndürebilirsiniz; aksi takdirde, onunla ne kadar çok savaşırsanız, o kadar çok beslersiniz ve akıllıca bir çözüm, kontrollü bir ortamda kendini tüketmesine yardımcı olmaktır. Medyumlar da size bu noktada yardımcı olurlar. Sizlerin hayatınızı düzenlenmeye yardım ederler.